OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  29  XI  2020r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjścia Zbawiciela. Zachęcamy do udziału w Roratach – mszach św. czuwania, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1700.
  2. Dzisiaj na sumie zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Z powodu pandemii w tym roku opłatki nie będą roznoszone do domów. Będzie można nabyć je sobie w najbliższe niedziele przy wyjściu z kościoła i w tygodniu w zakrystii bądź na plebanii. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na zakup nowych gablot ogłoszeniowych na kościele.
  3. Jak co roku w Adwencie można nabyć sobie na stół wigilijny świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając świecę pomagamy najbiedniejszym dzieciom. Świece do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  4. Jutro o godz. 1700 będzie msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Andrzeja.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Z powodu pandemii w piątek od godz. 900 odwiedzimy tylko chorych, którzy tak jak w ubiegłym miesiącu będą zgłoszeni indywidualnie. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godz. 1615.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 będzie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1200 będzie msza św. w intencji górników z naszej parafii z okazji wspomnienia św. Barbary.

8.Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wczoraj sprzątali otoczenie kościoła. Bóg zapłać.

1. Caritas organizuje przed świętami zbiórkę żywności i produktów czystości dla bezdomnych. Dary można składać  w naszym kościele do specjalnego kartonu przy chrzcielnicy. Informacje o tej akcji także na plakacie w gablocie.
  2. Za tydzień w niedzielę – tradycyjnie w całej Polsce w II Niedzielę Adwentu – będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji będą zbierane ofiary do puszki na pomoc wspólnotom katolickim w krajach byłego Związku Sowieckiego.
  3. Zachęcamy do lektury naszego  tygodnika „Niedziela”. Bieżący numer z dodatkiem – płytą  z rekolekcjami „Oddani 33”  i artykułem wyjaśniającym na czym one polegają. Na stoliku z gazetami jest także do nabycia książkowe wydanie kalendarza – poradnika dla działkowców na rok 2021.