OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 XI 2018r.

1. Rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Dziś o godz. 1230 (nie o 1200) będzie msza św. w intencji Ojczyzny poprzedzona odśpiewaniem hymnu narodowego i pieśni patriotycznych przed Urzędem Miasta o godz. 1200 . Zachęcamy także do wzięcia dziś udziału w comiesięcznym czuwaniu na Jasnej Górze. Dzisiaj szczególnie ważne czuwanie, podsumowujące modlitewną nowennę miesięcy w intencji Polski. Wyjazd na czuwanie o godz. 2000.

2. W piątek o godz. 1700 będzie msza św. zbiorowa ku czci Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 1045 będzie msza św. zbiorowa na rocznice urodzin.

4. Biuro podróży organizujące pielgrzymkę do Medjugorie prosi osoby, które zapisały się na wyjazd o wpłatę w najbliższym czasie zadatku. Natomiast osoby, które już wpłaciły zadatek mogą wpłacać kolejne raty. Wpłaty ratalne mniej obciążają jednorazowo budżet domowy.

5. Bardzo prosimy osoby sprzątające groby swoich bliskich na cmentarzu o segregowanie śmieci. Do kontenera wrzucamy tylko szkło, plastik i sztuczne wiązanki. Trawę, ziemię, żywe kwiaty i wieńce proszę rzucać obok kontenera.

6. Tak, jak w ubiegłym roku organizacja wspierająca misjonarzy przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD. Zużyty sprzęt można składać na placu przed salką cały dzień jutro i we wtorek do godz. 1200. Przychody z akcji przeznaczone są na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i na budowę szkoły w Kenii.