OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  18  VII  2021r.

1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą.
  2. W środę o godz. 1800będzie zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W przyszłą niedzielę czcić będziemy św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, którymi poruszamy się po drogach. Prosimy o wjazd i ustawienie pojazdów na placu wokół kościoła, nie tylko na chodniku ale także na trawniku. Można też wjeżdżać i ustawiać pojazdy od strony plebanii. Organizacja pomagająca misjonarzom MIVA POLSKA przeprowadza w tym dniu zbiórkę ofiar na zakup pojazdów, którymi przemieszczają się misjonarze. Fundacja proponuje w duchu wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróżowanie ofiarowanie 1 gr. za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Ofiary będzie można złożyć przy poświęceniu pojazdów. Przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć sobie różne dewocjonalia do samochodów. Dochód ze sprzedaży będzie także przeznaczony na pojazdy dla misjonarzy.
  4. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ogłoszony przez ojca św. Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych związany z liturgicznym wspomnieniem św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa. Dziadkowie i starsi mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny uczestnicząc we mszy św. i przyjmując komunię św.